Njihuni me dy shqiptarët në SHBA që thyenë rekordin në shpejtësi me makina (Video)

Kohanews Admin

Eduard Kepi i lindur në Shkodër por që nga Shqiperia migroj në Shtetet e Bashkuara ku qysh si femijë kishte dashuri dhe pasion për makinat e shpejta, dhe duke u rritur interesimi i tij u shtu me shumë ai na tregon historinë se si arriti të thyej rekordin botërorë.

Po kërkoja c63 507 të përsosur për të filluar diçka nga vetja, unë kontaktova më Gzim Draga një mik i ngushtë dhe i thash je me mua për të ndërtuar c63 më të shpejtë të aspiruar natyrshëm në Botë, ai u pergjigjë pozitiv dhe e dija që thirra njeriun e duhur, duke ditur që Gzimi zotëronte c63 të shumtë në formë n/a dhe të super ngarkuar se ai i dinte këto makina brenda dhe jashtë,

Gzimi pastaj kontaktoi mikë të mirë në Gintani dhe i tha atij që duam të ndërtojmë një vrasës, mirëpo nuk të marrë shumë për të bërë. Modifikimi i thjeshtë si kokat dhe zvogëlimi i peshës kryesohet me një melodi vrasëse Ecu rezultatet tani po flasin vetë. Shpejtësia më e shpejtë e kurthit në piste te 0.402 kilometra (402 metra) at 10.80 seconds at 131mph (211 kmh) Fastest 60mph-130mph (96kmh në 209kmh) Fastest 100-200mph (161 kmh në 322kmh).

Pra ky është vetëm fillimi nga keta djelmosha shqiptarë të cilët jetojnë në SHBA, ata kanë thenë për neve së shumë shpejtë do provojnë të thyejnë edhe rekorde tjera dhe më motor të modifikuar te makinave të shpejta (vrasëse).

Per më shumë shikoni videon e thyerjes se rekordit:

https://youtu.be/Fi9uK3pr9zU

Poashtu keta djem mund t’i ndiqni në rrjetet sociale:

Eduard Kepi Instagram: @officialteamalbania

YouTube: officialteamalbania

Gzim Draga Instagram: @c63nyc

YouTube: Gzim Draga

Next Post

Ndërron jetë gazetari shqiptar në Maqedoninë e Veriut, Refik Zenku

Gazetari nga Kërçova ka ndërruar jetë sot në orët e pasditës si pasojë e Covid-19. Gazetari ishte infektuar me virus, në pjesën e dytë të muajit tetor dhe për katër javë ka qenë në gjendje kome. I ndjeri më herët ka vuajtur nga një sëmundje në mushkëri. Gazetari Refik Zenku […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: