Nuk ka rehati për Ozil as në Turqi

vull

Ish ylli i Arsenalit dhe Real Madridit, Mesut Ozil është i palumtur në Fenerbahçe.

Sipas Diario AS, 32 vjeçari nuk dëshiron të rrijë më në Stamboll.

Ozil ju bashkua klubit turk me një kontratë tri vjeçare në janar pasi shkëputi kontratën e tij me Arsenalin, por prej kalimit të tij në këtë skuadër ai nuk ka arritur të këtë formë të mirë dhe t’i ndryshojë gjërat për skuadrën nga stadiumi Sükrü Saracoglu.

Ozil është i hapur për t’u larguar nga Fenerbahçe kur të rihapet afati i transferëve në janar dhe raportohet se për të kanë interesim disa klube nga MLS dhe Katari

Next Post

Rikthehet Superliga e Kosovës, në fundjavë zhvillohen ndeshje tejet interesante

Pas ndeshjeve ndërkombëtare, Superliga e Kosovës në futboll rikthehet këtë fundjavë me ndeshje tejet interesante. Vëmendja kryesore në javën e tretë do të jetë te ndeshja Drenica – Prishtina, dy rivalë të mëdhenj. Drenica e ka nisur mirë kampionatin ku fillimisht barazoi me Gjilanin e pastaj si mysafirë e mposhti […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: