Kohanews

Ke Çfarë Lexon!

Orari i parë i ndeshjeve të LPF – sezoni garrues 2022-2023

1 min read

Në “Shtëpinë e Futbollit” u përcaktuan me short çiftet e orarit për sezonin e ri 2022/23 në MFL të PARË.

Raundi i parë do të luhet më 6 dhe 7 gusht. Kampioni aktual Shkupi po viziton Kavadarin kundër Tikveshit në turin hapës. Shkendija do të presë në shtëpi skuadrën e Shkupit, ndërsa Akademia Pandev do të luajë kundër Bregalnicës. Silex do ta presë Rabotniçkin në Kratovë. Fituesi i Kupës Maqedonia G.P. do të përballet me Renovën.

Raundi i parë, MFL i PARË :

Shkendija – Skopje

Sileks – Rabotniçki

Akademia Pandev – Bregalnica

Strugë Trim Lum – Pobeda

Tikvesh – Shkupi

Maqedonia G.P. – Renova

 

Gjithashtu, orari i LPF së PARË deri në xhiron e 22-të sipas sistemit “Berger”, ndërsa pas xhiros së 22-të luhet sipas sistemit slloven.

MFL FIRST – orari 2022-2023.pdf