Pas 69 viteve brazilianët e kthejnë ngjyrën e vjetër në fanellat e reprezentacionit (FOTO)

vull

Në vitin 1950 në Kampionatin Botëror në “Marakana” para 200.000 tifozëve, brazilianët e humbën këtë finale dhe vendosën të ndryshojnë ngjyrën e fanellave, transmeton KohaNews.

Deri në atë kohë asnjë kampionat botëror nuk e kishin fituar dhe vetëm ndryshimi i ngjyrës ju solli tre fitore.

Cila ishte ngjyra e fanellave deri në vitin 1950?

E bardh me detaje të kaltër dhe pikërisht tani kjo fanelle do të përdoret në kompeticionet e ardhshme./KohaNews

 

Next Post

Kuvendi i Kosovës shfuqizoi Ligjin për lojërat e fatit

Kuvendi i Kosovës ka miratuar në lexim të dytë projektigjin që ndalon funksionimin e lojërave të fatit për 10 vjetët e ardhshme në territorin e Kosovës. Në seancën e jashtëzakonshme, të mbajtur me kërkesë të Qeverisë së Kosovës, ky projekligj është miratuar me 69 vota në të mirë të tij, […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: