Pasi ka shpenzuar të gjitha kreditë, Real Madrid po shet lojtarin nga i cili prisnin shumë

vull

Gazeta afër Real Madrid, “AS” raporton se ata do të shesin një nga lojtarët e tyre nga Real Madrid, nga i cili prisnin shumë në të kaluarën.

Lista e transferimeve do të përfshijë akoma lojtarin e ri, 20-vjeçar ofensivë Vinicius Junior i cili nuk i përmbushi pritjet e menaxhmentit të “klubit mbretëror”.

Vinicius ishte i rregullt në listën e Zinedine Zidane këtë vit, por nuk la përshtypjen më të mirë dhe në një total prej 25 ndeshjesh të luajtur këtë sezon ai regjistroi vetëm tre gola dhe shtoi tre asistime, që është shumë pak për një lojtar ofensiv të kalibrit të tij.

Kjo është arsyeja pse Real Madrid do të përpiqet të shesë lojtarin në afatin kalimtar të verës në mënyrë që të mbledhë fonde shtesë për angazhimin e lojtarëve të rinj.

Thuhet se ka interes për Vinicius nga kampi i Arsenalit, i cili po kërkon një anësor pasi ata dështuan planin me Villian, i cili u soll si një agjent i lirë dhe ofroi një kontratë tre-vjeçare, por ai nuk tregoi asgjë fare deri më tani këtë sezon.

Next Post

Borussia Dortmund ka ulur në mënyrë drastike çmimin për Jadon Sancho

Nga kampi i Borussia Dortmund, ata ulën në mënyrë drastike çmimin për anësorin e tyre Jadon Sancho, për të cilin Manchester United ishte i interesuar. “Djajtë” e dëshironin me forcë lojtarin 20-vjeçar të kombëtares angleze, por refuzuan të paguanin 120 milion paund të kërkuara nga Borussia Dortmund, e cila nuk […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: