PATRICK FRIDAY EZE FIRMOS ME KUKËSIN

vull

Patrick Friday Eze është zyrtarisht futbollist i Kukësit! Sulmuesi 27-vjeçar ka firmosur sot me skuadrën tonë kontratën dy vjeçare. Eze ka luajtur për shumë vite në Europë, duke provuar kampionatin turk, polak e atë serb.

Eze ka kryer vizitat mjekësore dhe më pas ka firmosur kontratën, duke u bërë kështu sulmuesi më i ri i skuadrës së Kukësit. 

Eze e ka nisur karrierën e tij me ekipin e Africa Sport, ndërkohë që në Europë ka luajtur me ekipe si Konyaspor, Denizlispor, Rakow, Napredak e Mladost.

Skeda e Lojtarit:

Emri: Patrick Friday Eze

Mosha: 27 vjeç

Kombësia: Nigerian

Gjatësia: 1.87 m

Pozicioni: Sulmues

Next Post

Interi është gjysmëfinalisti i parë në Europa League

Interi është gjysmëfinalisti i parë në Europa League pas fitores kundër Bayer Leverkusen me 2: 1 në Dusseldorf, dhe në Këln do të ketë zgjatje të duelit mes Manchester United dhe Kopenhagës. Nerazzurri festoi me golat e Barela dhe Lukaku nga minuta e 15-të në 21-të, kështu që goli i […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: