Pirlo bën një “spastrim” – 10 lojtarë të Juves në shitje!

vull

Vendimi drastik për të lëshuar  Maurizio Sari dhe për ta sjellë legjendën e futbollit italian Andrea Pirlo në pankinën e Juventusit është vetëm hapi i parë i ndryshimeve të mëdha që presin kampionin italian, pohon gazeta sportive “La Gazzetta dello Sport”.

Pirlo ulet në stolin e një prej klubeve më të mëdha në botë pa përvojë stërvitjeje, dhe sipas gazetës, së pari ndjek një “spastrim” midis lojtarëve, pra një rinovim të plotë.

Juventus raportohet se vendosi që Gonzalo Higuain, Blaise Matuidi, Sami Khedira, Douglas Costa, Aaron Ramsey, Federico Bernardeschi, Matthias de Schillo, Daniele Rugani, Alex Sandro dhe Danilo të  dalin në treg.

Deri në fillimin e Serisë A (19 shtator), Juventus ka kohën e mjaftueshme për të bërë lëvizjet e nevojshme në tregun e futbollit.

 

Next Post

Mickoski: Ahmeti më tha që do të negocionte me Zaev, sepse fitoi mes maqedonasve

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp zbuloi se për çfarë biseduan me njeriun e parë të BDI-së, Ali Ahmeti në takimin e tyre. “Ne patëm një takim një orë me Ahmetin dhe ai më njoftoi se do të fillonte negociatat me LSDM-në, sepse ajo palë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: