PSG është finalisti i parë në Ligën e Kampionëve!

vull

Gjigandi francez PSG është finalisti i parë në turneun përfundimtar të këtij sezoni të Ligës së Kampionëve. Në gjysmëfinalen e parë në Lisbonë, “shenjtorët” rrëzuan me lehtësi përfaqësuesen gjermane RB Leipzig dhe me një fitore 3-0 hyjnë në betejën e fundit për trofeun prestigjoz.

Rezultati u hap nga mbrojtësi Marquinhos i cili goditi rrjetën me kokë pas një goditjeje të lirë të Di Maria . Goli i dytë erdhi pas një pasimi të keqe nga portieri i Leipzig Gulaski, topi erdhi te Pardes i cili gjeti Neymar në zonë, dhe braziliani me mjeshtëri  pasoi tek Di Maria.

PSG ishte skuadra më e mirë në fushë,  në pjesën e dytë duke patur shumë raste por sidoqoftë, ata përdorën vetëm një dhe atë përmes Bernat i cili vendosi  shifrat 3: 0.

Next Post

Pacolli: Ky është një moment historik arritja për herë të parë një Kryeministër shqiptar

“Urime shqiptarëve dhe BDI-së në Maqedoninë Veriore për arritjen e marrëveshjes për qeverinë e re. Ky është një moment historik arritja për herë të parë një Kryeministër shqiptar (edhe pse 100 ditë) Ministër të Punëve të Jashtme dhe poste të tjera kyçe në qeveri dhe Parlament. Roli i shqiptarëve është […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: