PSG hoqi dorë nga Neymar

vull

Gazetari i “RMC” dhe i mirëinformuar Roman Molina bëri të ditur se PSG dëshiron të shesë Neymar këtë verë.

Parisienët nuk duan ta tolerojnë më brazilianin dhe besojnë se ka ardhur koha për t’i thënë lamtumirë.Drejtuesit e Paris Saint-Germain kanë vendosur të vazhdojnë pa Neymar, ndërsa nga klubi duhet të largohet edhe drejtori sportiv Leonardo.

Në verë nga klubi do të largohen edhe trajneri Mauricio Pocetino dhe mesa duket Kilian Mbape.

E gjithë kjo mund të vonohet nga largimi i Lionel Messit, në mënyrë që parisienët ta nisin nga fillimi, pas dy sezoneve të pasuksesshme.

Neymar ka kontratë deri në vitin 2025 dhe pagën 31 milionë euro në vit.

Ata nuk do të kenë një punë të lehtë për të gjetur blerësin e duhur.

Next Post

“Marka” pretendon: Mbape po nënshkruan për Realin

Killian Mbape do të nënshkruajë kontratë me Real Madridin javën e ardhshme, raporton “Marka”. Siç thuhet, sulmuesi francez do të përfundojë të gjithë marrëveshjen me klubin mbretëror deri të premten e ardhshme, ku do të vijë si lojtar i lirë. Kontrata e Mbapeu me Paris Saint-Germain skadon në fund të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: