“Puma” i dha Neymar kontratën më të pasur individuale në botë!

vull

Neymar është më i mirë se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Të paktën sipas marrëveshjes së fundit me Puma, e cila do t’i paguajë atij 25 milion euro në vit, e cila është marrëveshja më e madhe vjetore e sponsorizimit për një sportist individual.

Ylli 28-vjeçar i PSG përfundoi partneritetin e tij me Nike këtë muaj, duke lënë markën amerikane që ai ka mbështetur që kur ishte 13 vjeç, edhe pse i kishin mbetur edhe dy vjet nga kontrata e tij 11-vjeçare, pasi Puma vendosi të bënte një  investim.

25 milion euro janë më shumë se 16 milion euro që Cristiano Ronaldo merr nga Nike, ndërsa ish-bashkëlojtari i Neymar Lionel Messi merr 20 milion euro nga Adidas. Shumat e mëdha u zbuluan nga revista Forbes.

Next Post

Humbje e shpejtë në peshë! Palestra me të cilën humbni 2 kilogramë në 2 ditë

Kur bëhet fjalë për humbjen e peshës, shpesh hasim këshilla për zëvendësimin e mëngjesit dhe darkës me sallata ushqyese. Dieta me sallatë është ndoshta një nga më të lehtat për t’u miratuar dhe a keni dëgjuar për super super sallatën ’për humbjen e peshës? Njihet për pastrimin e plotë të trupit […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: