Rahim Memeti: Me Besar Ibrahimi skuadra ka fituar një goleador në fazën e sulmit

vull

Klubi i Futbollit “Trabzonspor” nga Banjica e Gostivarit edhe këtë vit do të jetë nën drejtimin e trajnerit Rahim Memeti i cili ka fituar dashurin e tifozëve dhe me shumë sukses e ka menaxhuar këtë klub në çfarë do situate financiare.

“Këtë vit kamë një skuadër solide me çka pres që në ndeshjet në shtëpi të arrij fitore ndërkaq në fushat tjera si mysafirë të arrijmë të marrim pikë dhe në rast mundësi të shënojmë edhe fitore. Kemi kualitet që edhe jashtë të arrijmë rezultate pozitive dhe besoj pasi këto djelmosha janë të etur për rezultate të mira,” u shprehë Memeti.

Në fazën e sulmit, skuadra e Trabzonsporit ka fituar një emër të madh në futbollin vendor, edhe atë sulmuesin Besar Ibrahimin.

“Është një futbollist që e njohë nga e afër pra i njohë kualitetet e tija. Do të na ndihmoj shumë në fazën e sulmit për të shënuar gola. Deri më tani e gjithë skuadra gjatë fazës përgatitore ka treguar se është në formë andaj pres që së bashku me Ibrahimin të kalojmë një gjysmë sezoni pa lëndime dhe me sukses të arrijmë të jemi një kundërshtar i fort për të gjitha skuadrat pretendente për titullin kampion,” potencoi Memeti.

Next Post

Kompanitë IKT nga Maqedonia e Veriut në panairin IBC në Amsterdam

Agjencia për investime të huaja dhe promovimi i eksportit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, në përputhje me Planin për aktivitetet për 2019 në pjesën e eksportit me propozim të komunitetit afarist, këtë vit në periudhë prej 13-17 shtator të vitit 2019 është organizator i stendës nacionale të panairit për […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: