Raiola pranoi një gabim në punën me Ibrahimovic: Unë nuk duhet ta kisha çuar atje

vull

Mino Raiola po tërheq gjithnjë e më shumë vëmendje me komentet e tij që i jep publikut dhe janë të lidhur me klientët e tij që ai përfaqëson.

Agjenti i diskutueshëm ngriti shumë pluhur me komentet në lidhje me Paul Pogba dhe Manchester United, dhe tani ai ka tërhequr vëmendjen me deklaratën për Zlatan Ibrahimovic.

Golashënuesi suedez është përfaqësuar nga Raiola që nga fillimet e tij, i cili arriti t’i sigurojë atij transferime të shkëlqyera.

Sidoqoftë, Raiola vetë tha se pendohet që arriti të bëjë transferimin e Ibrahimovic nga Manchester United në Los Angeles Galaxy në një kohë kur ishte e qartë se ai ende mund të ofronte shumë në futbollin evropian.

– Kam parë shumë lojtarë që lodhen në vitet që tani është Zlatan. Atëherë më vjen keq që ata po vazhdojnë karrierën e tyre në vend që të dalin në pension. Sidoqoftë, unë nuk pashë një lodhje të tillë tek ai. Ai lehtë mund të luajë të paktën edhe pesë sezone të tjera.

– Mbi të gjitha në karrierën time pendohem që e çova në MLS. Ishte humbje kohe për të, më vjen keq që nuk i kaloi ato dy sezone në Evropë sepse tregoi se është një lojtar i mahnitshëm. “Ai me siguri do të luajë një rol të rëndësishëm në të ardhmen, mbase ai do të bëhet presidenti i UEFA-s dhe ai më në fund do të ndryshojë disa gjëra në futboll,” tha Raiola.

Next Post

Makraduli: Dërgoni urime dhe dhurata me postë, për të rivendosur traditën e bukur

Bordi i Drejtorëve të Postës së Maqedonisë Veriore në një takim miratoi një paketë të veçantë promovuese të shërbimeve për dërgimin e urimeve dhe dhuratave të festave, e cila është e vlefshme nga 19 dhjetori i këtij viti deri më 15 janar 2021.   “Në këtë mënyrë, ne duam të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: