“Rakitic ishte një zotëri edhe kur emri i tij u” zvarrit “në media”

vull

Kontrata e tij me Barcelona skadon vitin e ardhshëm, por Blaugrana nuk do të krijojë një problem për këtë mesfushor dhe do të pranojë ta lërë të shkojë për një çmim simbolik.

Mediat spanjolle shkruajnë se bëhet fjalë për rreth 10,000,000 euro.

“Barcelona nuk dëshiron të humbasë shumë para ndaj tij, por ai nuk ka më ndërmend të bëjë asgjë kundër vullnetit të një zotëriu të tillë siç ka qenë Rakitic për gjashtë vitet e fundit. Ai sillet i patëmetë, edhe kur emri i tij u përhap në media në kombinime për kthimin e Neymar. ata janë shumë të kënaqur me mënyrën se si Rakitic e ka pranuar atë dhe nuk do t’i shkaktojë atij probleme nëse vendos të largohet këtë verë “, shkruan Mundo Deportivo.

Personi kryesor i përfshirë në rikthimin e Rakitic në Seville është drejtori sportiv i klubit nga Andaluzia, Monchi.

Ishte ai që e solli Rakitic në Seville nga Schalke në 2011 për vetëm një milion e gjysmë euro.

Next Post

Në kulmin e sezonit në Mal të Zi ka 92 përqind më pak turistë

Në kulmin e sezonit, Mali i Zi ka pak më shumë se 15,000 turistë, që është 92 përqind më pak se e njëjta periudhë e vitit të kaluar, sipas të dhënave të Organizatës Kombëtare të Turizmit. Hotelierët dhe pronarët e apartamenteve thonë se kanë pothuajse përgjysmuar çmimet në mënyrë që […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: