Ramos është dëmtuar përsëri, një muaj pushim

vull

Kapiteni i Real Madrid Sergio Ramos do të humbasë pjesën vendimtare të sezonit për shkak të dëmtimit. Real do të mirëpresë Eibar këtë fundjavë, dhe më pas do të luajë gjithashtu në shtëpi kundër Liverpool dhe Barcelona.

Lajmi i keq për trajnerin Zinedine Zidane është se për shkak të një dëmtimi të muskulit të kofshës, Ramos do të marrë një muaj pushim. Kjo do të thotë se ai nuk do të jetë në gjendje të luajë kundër Liverpool në ndeshjen e kthimit në “Anfield”, dhe në La Liga ai do të humbasë ndeshjet me Getafe, Cadiz dhe Betis.

Përveç Ramos, duelet me Eibar dhe Liverpool do të mungojnë nga Fede Valverde, Dani Carvajal dhe Eden Hazard. Tony Cross nuk do të luajë kundër Eibar, dhe klubi shpreson se ai do të jetë gati për çerekfinalen kundër Liverpool.

Next Post

BEJTULLAI PROTAGONIST NË FITOREN NDAJ GJERMANISË

Kapiteni kuqezi ishte inspirues i aksionit vendimtarë kur përfaqësuesja e vendit gjeti golin e fitores ndaj Gjermanisë në Duisburg. Ka përfunduar angazhimi i futbollistëve kuqezi në ekipet përfaqësuese të vendit me kapitenin Egzon Bejtullai që ishte pjesë e rëndësishme në tre takimet e Maqedonisë së Veriut në start të eliminatoreve […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: