Real Madrid do të përpiqet të angazhoj  Poketinon

vull

Sic bëjnë të ditur mediumet spanjolle, krerët e Real Madridit, në periudhën e ardhshme do të tentojën të marrin nënshkrimin e trajnerit aktual të Totenham, Maurisio Poketiono transmeton KohaNews.

Aktualisht  trajner i Real Madrid është Santiago Solari i cili erdhi në vendin e Hulen Lopetegi por edhe legjenda e ‘mbretërve’ nuk arriti rezultate të mira.

Poketiono ka një marrëveshje të afatgjate me Tottenhamin, dhe në marrëveshjen nuk ka klauzolë. Natyrisht, Real Madrid ka opsione rezervë, por thuhet se në “Santiago Bernabéu”janë  të bindur se pikërisht Poketino është zgjidhja ideale afat-gjatë për ekipin./KohaNews

 

Leave a Reply

Next Post

E tmerrshme! I Rrahi dy vajza para një klubi nate dhe shikoni se si u përgjigjën kalimtarët (VIDEO)

Sipas mediave amerikane, konflikti erdhi pasi vajzat paralajmëruan sulmuesin që të mos sillet në mënyrë të pahijshme ndaj një shitësi të ushqimit në rrugë. Ai njoftohet se doli jashtë dhe filloi të ngacmonte shitësin sepse ai i kërkoi atij $ 6 për një hot-dog. Kur vajzat i thanë që të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: