Sa kanë ndryshuar pagat e futbollistëve që nga viti 2005?

vull
0 0
Read Time:35 Second

Futbolli është biznesi anësor më i rëndësishëm në botë, por paratë që rrotullojnë futbollin sot janë të pakrahasueshme me shumat e 15 viteve më parë.

David Beckham, Ronaldo Nazario dhe Zinedine Zidane ishin tre futbollistët më të mirë dhe më të paguar në planet në 2005, dhe Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar kryesojnë në 2021.

Por si duken pagat e futbollistëve nga 2005 krahasuar me sot?

Shumë gjëra kanë ndryshuar në botën e futbollit në 15 vitet e fundit, dhe HITC Sevens ka bërë një analizë që tregon se si të ardhurat dhe financat e klubeve kanë ndryshuar, dhe kështu pagat e lojtarëve.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Çfarë do të ndodhë me trupin tuaj nëse hani mish pule çdo ditë?

Pula është një ushqim kryesor në shumë shtëpi, dhe për një arsye të mirë. Ky mish është një burim i shkëlqyeshëm i proteinave dhe është shumë i shijshëm. Nëse hani më shumë mish pule sesa duhet, mund të pyesni nëse mund të ketë një efekt negativ në trupin tuaj. Nëse hani […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: