Sergio Ramos nënshkroi për PSG

vull

Gjiganti nga Parisi ka përfunduar një tjetër transferim të madh dhe ngadalë po ndërton një ekip të preferuar për sezonin e ri në Ligën e Kampionëve.

Pas Ashraf Hakimit , Sergio Ramos është përforcimi i fundit për Paris Saint-Germain, klubi konfirmoi sot.

“Ne në PSG jemi shumë të kënaqur të njoftojmë ardhjen e Sergio Ramos në ekip. “Mbrojtësi qendror spanjoll nënshkroi një kontratë dy-vjeçare dhe u zotua të qëndrojë në kryeqytetin francez deri më 30 qershor 2023,” mburreshin shenjtorët.

“Jam shumë i lumtur që do të vij në Paris Saint-Germain. Ky është një ndryshim i madh në jetën time, një sfidë e re dhe një ditë që nuk do ta harroj kurrë. Jam shumë krenar që jam pjesë e këtij projekti ambicioz, që jam pjesë e kësaj skuadre që ka shumë lojtarë të shkëlqyeshëm. Paris Saint-Germain është një ekip që e ka provuar veten në nivelin më të lartë. “Unë dua të vazhdoj të përparoj në Paris dhe të ndihmoj ekipin të fitojë sa më shumë trofe të jetë e mundur”, ishte deklarata e parë e Ramos si lojtar i PSG.

Next Post

Strug Trim Lum me rezultat pozitiv nga ndeshja e parë

Struga Trim Lum ka bërë një debutim pozitiv në skenën europiane, pasi në ndeshjen e parë të raundit të parë kualifikues në kuadër të Europe Conference League, barazoi 1:1 përballë skuadrës letoneze të FK Liepaja. Vendasit ishin ata që shënuan të parët në këtë ndeshje me anë të brazilianit Dodo […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: