Shkëndija e Tetovës do Sabian Lilajn për aventurën në Champions League

vull

Ecuria mjaft e mirë e Shkëndijës së Tetovës ka rritur oreksin e drejtuesve të klubit, të cilët që tani po mendojnë për përforcimet për ekipin në rrugën europiane.


Siç raporton “Procesi Sportiv”, kampionët e Maqedonisë së Veriut janë në tratativa me ish-mesfushorin e Skënderbeut, Sabien Lilajn, i cili aktualisht luan te Gabala në Azerbajxhan.

30-vjeçari pritet të kalojë te Shkëndija për të luajtur në Champions League, dhe më pas do shihet nëse do qëndrojë te tetovarët, apo jo.

Aktualisht, pjesë e kuqezinjve është edhe Gledi Mici, një tjetër ish-lojtar i Skënderbeut.

Next Post

Niki Lauda shuhet në moshën 70 vjeçare

Piloti i Formula 1 u bë i famshëm me aksidentin në Nürburgring në vitin 1976, ku Ferrari del nga pista dhe merr flakë. 200 litra benzinë ishin derdhur. Niki Lauda kishte humbur helmetën, mbrojtësja e fytyrës nuk ishte aq e fortë sa sot- djegiet e fytyrës më vonë u kthyen […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: