Shkëndija e Tetovës ka triumfuar me poker ndaj Borec

vull

Shkëndija e Tetovës ka triumfuar me poker ndaj Borec, me kuqezinjtë që zgjidhën gjithçka në pjesën e parë.

Të besuarit e Ernest Gjokës me sa duket kanë gjetur ritmin e duhur tashmë dhe pas triumfit në kupë ndaj Vardarit, marrin një fitore me goleadë ndaj Borec. Alimi ishte njeriu i ndeshjes, me këtë të fundit që shënoi tre herë, ndërsa emrin në listën e golashënuesve e vuri edhe Besart Ibraimi.

Kjo ishte fitorja e pestë sezonale për Shkëndijën, që ngjitet në vendin e tretë në kuotën e 18 pikëve. Nga ana tjetër, Vardari fitoi gjithashtu 2-0 ndaj Renovës, duke konsoliduar pozitat në kreun e renditjes me 30 pikë. Shkupi u nda në barazim në përballjen me Strugën me sfidën që u mbyll me shifrat 0-0

Next Post

Partia Komuniste (PKSH) ishte organizatë terroriste shqiptaro-sllave

Nga mbledhja e Kuvendit Kombëtar Shqiptar më 3.nëntor.1943 ku si Kryetar Parllamenti u zgjodh Idhome Kosturi i cili në këtë funksion nuk qëndroi as edhe dy ditë.Pasi celula terroriste komuniste e kishte vërë në shënjestër,kështu dhe ndodhi,më 5.nëntor.1943 Kryetari i Parllamenit Idhome Kosturi i sapozgjedhur dy ditë më parë me […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: