Shkëndija ka përfunduar fazën përgatitore në Antalia të Turqisë

vull

Shkëndija ka përfunduar fazën përgatitore në Antalia të Turqisë, ndërsa pak para nisjes për në Tetovë, trajneri Ernest Gjoka për kanalin e klubit ka folur në lidhje me vlerësimin e tij për punën e bërë deri tani.

  • Përgatitjet në Antalia shkuan mirë dhe shfryëzuam kushtet e këtushme”
  • Testet me skuadra europiane na shërbyen për të komponuar skuadrën”
  • Ardhjet filluan të funksionojnë, por ende jo 100%, mundet akoma më mirë
  • Uroj të nisim mirë kampionatin, na pret akoma shumë punë drejt objektivave”

Kuqezinjtë mbyllin fazën përgatitore në Antalia të Turqisë dhe kur ka mbetur edhe një javë deri në fillim të gjysmësezonit pranevror, ekipi kthehet në Tetovë ku do të vijojë punën deri në ndeshjen e parë të dielën e ardhshme kundër Akademia Pandevit.  Me këtë rast, pak para nisjes nga Antalia për në Tetovë, shefi i stafit teknik të KF Shkëndija, Ernest Gjoka, për kanalin e klubit ka folur në lidhje me fazën përgatitore.

Next Post

Shtohen pakënaqësit ndaj Aleancës së Shqiptarëve, Mehazi: Ziadin garo në Strugë dhe jo në Tetovë

Siç duket gjatë ditës së sotme nuk kanë të ndalur reagimet negative ndaj koalicionit të shpallur ditë më parë në mes Aleancës së Shqiptarëve të udhëhequr nga Ziadin Sela dhe Alternativës që i prinë, Afrim Gashi. Gjatë ditës së sotme dorëheqje të parevokueshme dha këshilltari i vetëm i Aleancës për […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: