Kohanews

Ke Çfarë Lexon!

Skandali i PSG-së: Futbollistja punëson kriminelë për të rrahur kolegen e saj

1 min read

Skandali trondit PSG-në. Një nga futbollistët më të mirë, Aminata Diallo, ka përfunduar në paraburgim mëngjesin e sotëm. Ekipi tha se ajo u akuzua për punësimin e dy burrave për të rrahur shoqen e saj të skuadrës Kira Hamroui.

Sulmi në Hamroui ndodhi të enjten e kaluar. Hamroui po kthehej nga një ngjarje klubi me Diallo dhe një koleg tjetër. Diallo ishte në sediljen e shoferit kur sulmuesit e maskuar e nxorrën atë nga makina e Hamrouit. Njëri prej tyre e ka goditur disa herë me një shufër metalike në këmbë.

Ajo përfundoi në spital me lëndime të rënda dhe tani ecën me paterica.

Mbrëmë Hamroui ishte dashur të luante ndeshjen e 100 vjetorit të PSG-së.

Nga hetimet e policisë rezultoi se prapa sulmit qëndronte Diallo, pasi donte vendin në ekipin titullar ku luan Hamroui.

PSG-ja ka lëshuar një deklaratë ku thotë se do t’ua lërë autoriteteve të zbulojnë të vërtetën.

Keira Hamroui këtë verë ka nisur mandatin e tij të dytë te PSG. Në karrierën e saj ajo luajti për Lyon dhe Barcelonën. Me këto skuadra ajo fitoi dy herë Champions League.