Kohanews

Ke Çfarë Lexon!

Slaven Belupo transferoi përfaqësuesin e Kosovës (VIDEO)

1 min read

Arb Manaj është lojtari i ri i Slaven Belup. Sulmuesi ka lindur në Klinë të Kosovës, më 23.7.1998. nënshkroi një kontratë dyvjeçare me mundësi vazhdimi dhe do të ketë të drejtën e paraqitjes nga ndeshja me Osijekun. Manaj ka luajtur për klubet kosovare KF Dukagjin dhe KF Trepça, për të cilat ka shënuar 24 gola në 52 ndeshje, dhe për ekipet turke të ligës së dytë Keciörengücü, Balikesirspor, Bandirmaspor, për të cilat ka shënuar 18 gola në 48 paraqitje.

Gjithashtu duhet theksuar se ai ka bërë tri paraqitje për kombëtaren e Kosovës, dy prej të cilave në qershor të vitit të kaluar dhe një herë ka goditur rrjetën. “Jam i lumtur që kam nënshkruar kontratë me Slaven Belupin. Di gjithçka për ligën dhe klubin. Kam biseduar shumë me Hoxhën, me të cilin tashmë kam luajtur në ekipet e të rinjve të Kosovës, kështu që ai pak a shumë shpjegoi gjithçka ”, tha Manaj dhe shtoi:

“Besoj se do të përshtatem shpejt me ekipin dhe se me lojërat e mia do ta ndihmoj që të arrijë rezultate sa më të mira. Kam disa kohë që stërvitem me skuadrën  kështu që unë mund t’i përkushtohem plotësisht futbollit”, tha ai pas nënshkrimit të kontratës Manaj.