STARTON FAZA PËRGATITORE NË TURQI

vull

Kuqezinjtë me seancat e para stërvitore sot kanë startuar fazën kryesore të përgatitjeve në Antali, ku do të luhen katër ndeshje testuese.

Temperaturat e ulëta të Tetovës futbollistët e Shkëndijës i kanë zëvendësuar me kushtet shumë ideale që i ofron Antalia e Turqisë, ku kuqezinjtë deri më 8 shkurt do të realizojnë fazën kryesore të përgatitjeve dimërore. Ekspedita kuqezi të enjten udhëtoi drejt tokës turke, ndërsa prej sot me intensitet të plotë ka vijuar realizimi i plan programit të stafit teknik.Ngarkesa fizike në terren e palestër dhe gjitha segmentet tjera të përgatitjes tekniko-taktike apo edhe psiqike do të punohen në detaje me qëllim arritjen e nivelit sa më optimal të performansës individuale dhe ekipore para vazhdimit të kampionatit vendor ku kërkohet mbrojtja e titullit të kampionit. Në këtë drejtim krahas seancave stërvitore janë paraparë edhe katër ndeshje testuese me ekipe cilësore nga Sllovakia (FC Sered 26.02), Republika Çeke (MFK Karvina 30.01 dhe Slovan Liberec 07.02) dhe Danimarka (Randers FC 04.02).

Next Post

Ky është hiti i ri nga Gen, tash vjen në duet (Video)

Artisti shqiptarë Gentrit Gashi i njohur tashmë me emrin artistik GEN i cili jeton dhe vepron në ULM të Gjermanisë ka sjellur tashmë edhe videoprojektin e dytë të tij, një projekt shumë unik për ketë kohë në skenën muzikore. Mirëpo, ai nuk do ndalet me kaq sepse GEN vetëm se […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: