SUMGAYIT NGA AZERBAJXHANI RIVAL I SHKËNDIJËS NË RAUNDIN E PARË TË EUROPA LEAGUE

vull

Kuqezinjtë do të përballen me Sumgayit City FC nga Azerbajxhanj në raundin e parë të kualifikimeve të UEFA Europa League.

Sot në hapsirat e UEFA-së në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për raundin e parë eliminatorë të Europa League. Rival i Shkëndijës do të jetë Sumgayit City FC nga Azerbajxhani. Dihet prej më parë se shkaku i pandemisë me COVID-19 tre raundet eliminatore në rrugën drejt play offit do të luhen me ndeshje teke (jo vajtje-ardhje si deri tani) dhe shorti vendosi që kuqezinjtë në raundin e parë të jenë mysafirë.
Ndeshja Sumgayit-Shkëndija do të luhet më 27 gusht në fushë të skuadrës nga Azerbajxhani.

Next Post

Krenar Osmani i kundërpërgjigjet MEPSO-s: ‘Doni lojë? Lojë do të keni’

Deklarata e ndërmarrjes shtetërore të energjisë MEPSO ka irrituar organizatorët e protestës kundër rritjes së çmimit të energjisë elektrike. Krenar Osmani nga Tetova, njëri prej organizatorëve në një postim në facebook ka shkruar se: “Le që jemi të vjedhur, por edhe sjellja e tyre është plot prepotencë dhe përbuzje”: Postimi: […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: