Takimi vendimtar i Mbappe

vull

Një javë vendimtare në sagën e transferimit të Kylian Mbappe është duke u zhvilluar, me tensionet rreth së ardhmes së yllit francez më të larta se kurrë.

Mbappe tashmë i ka bërë të qartë Paris Saint-Germain se ai nuk ka ndërmend të rinovojë kontratën e tij dhe klubi i tij e di se mbajtja e tij këtë sezon do ta shohë atë të largohet me një transferim falas verën e ardhshme.

Në zhvillimin e fundit, El Chiringuito ka zbuluar se 22-vjeçari ka thirrur një takim këtë javë me presidentin e PSG -së Nasser Al-Khelaifi për t’i kërkuar atij të negociojë transferimin e tij në Real Madrid .

Real Madridi është i gatshëm të paguajë një shumë të konsiderueshme për Mbappe , që mendohet të jetë rreth 150 milionë euro, dhe sa i përket PSG -së , shitja e tij këtë verë do t’i ndihmonte ata në mënyrë të konsiderueshme pasi ata duket se do të lehtësojnë faturën e tyre të pagave pas ardhjes së Lionel Messit .

Next Post

Ishte ky vallëzimi i fundit i Braithwaite?

Martin Braithwaite është një nga lojtarët që Barcelona mund të shikojë për të lëvizur këtë verë, pasi ata përpiqen të zvogëlojnë faturën e tyre masive të pagave. Megjithatë, reprezentuesi danez nuk ka ndërmend të largohet dhe shkëlqeu në ndeshjen e parë të Barcelonës në LaLiga kundër Real Sociedad . Sulmuesi shënoi një dyshe dhe siguroi një asistim për Sergi Roberto në fitoren 4-2 […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: