Ter Stegen do të humbasë EURO 2020

vull

Ndeshja me Celta, e luajtur të dielën, ishte e fundit për portierin e Barcelonës Marc-Andre ter Stegen këtë sezon. Pavarësisht se ka humbur ndeshjen në Eibar, në raundin e fundit, Ter Stegen nuk do të luajë as në EURO 2020.

“Së bashku me mjekët e klubit, vendosa të shkoja për operacionin e tendinit. Jam i trishtuar që do të më marrë malli për EURO 2020 me Gjermaninë. Pas shumë vitesh, unë do të jem përsëri një tifoz i ekipit kombëtar. Shpresoj që në fund të festojmë,” tha Ter Stegen.

Operacioni i Ter Stegen do të kryhet në Suedi nën mbikëqyrjen e mjekëve të Barcelonës.

Gjermania në EURO 2020, së bashku me Manuel Neuer, do të kenë Bernd Leno dhe Kevin Trapp si portierë.

Next Post

Fakulteti Ekonomik i UT-së e përmbylli me sukses prezantimin e ofertës akademike për vitin 2021/2022

Fakulteti Ekonomik i Universitetit të Tetovës e ka prezantuar me sukses ofertën akademike për vitin 2021/2022 në disa qytete në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Stafi akademik i Fakultetit Ekonomik ka realizuar takime me maturantët e shkollave të mesme të qytetit të Tetovës, Shkupit, Gostivarit, Kërçovës, Dibrës, Strugës dhe Kumanovës. […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: