Tre futbollistë të Shkëndijës së Tetovës pjesë e Shqipëria U-19

vull

Shqipëria U-19 e drejtuar nga trajneri Nevil Dede ka filluar grumbullimin dhe seancat stërvitore në prag të pjesëmarrjes në “International Memorial Tournament” që do të zhvillohet nga data 8 deri më 11 Gusht në Zagreb të Kroacisë.

19 vjeçarët kuqezi janë grumbulluar në qytetin e Shkodrës dhe trajneri Dede për përballjet me Real Madrid, Olimpja Lubjanë dhe Dinamo Zagreb ka grumbulluar 19 lojtarë. Në këtë listë që përbëhet kryesisht nga lojtarë të kampionatit shqiptar bie në sy prania e disa lojtarëve nga Shkëndija Tetovës dhe skuadra italiane e angleze.

Lista e lojtarëve të grumbulluar:

Next Post

U-17 / Shqipëria dy miqësore me Bosnje Hercegovinën

Kombëtarja e 17 vjeçarëve, e drejtuar nga Elvin Beqiri, do të zhvillojë dy ndeshje miqësore në 13 dhe 15 Gusht kundër bashkëmoshatarëve të tyre nga Bosnja Hercegovina. Kuqezinjtë do të masin forcën e tyre përballë rivalëve ballkanas për të testuar dhe kolauduar skuadrën me fokus eliminatoret e muajit nëntor ku […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: