U-16/ Përfundon turneu “UEFA Development 2019”, Shqipëria mundet nga Sllovenia

vull

Është mbyllur ditën e sotme turneu “UEFA Development 2019”, i zhvilluar në Slloveni në datat 3-8 prill.

Përfaqësuesja U-16 e drejtuar nga trajneri Elvin Beqiri ka humbur me rezultatin 1-0 ndaj sllovenëve vendas. Kombëtarja jonë ka pasur disa raste shënimi por pa mundur të gjejnë rrjetën e portës kundërshtare. Golin për vendasit e shënoi kapiteni Marcel Ratnik pas një goditje me kokën në ’35. Shqipëria luajti me këtë formacion: Gega, Burgaj, Zalli (c), Abazaj, Frroku, Janaqi, Raci, Hajdari, Bocaj, Hajdaraj, Torra.

Kombëtarja U-16 bënte pjesë në këtë turne sëbashku me Perunë, Italinë dhe Slloveninë:
4 prill Peru 1-1 Shqipëri
6 prill Shqipëri 0-1 Itali
8 prill Slloveni 1-0 Shqipëri

Next Post

Qeveria e RMV, do të jep mendim për Informatën për realizimin e Projektit për ndërtimin e 14 pishinave

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut do të mbajë mbledhjen e 129-të me disa pika të rendit të ditës nga Programi i punës së Qeverisë në interes të qytetarëve. Në këtë mbledhje Qeveria e RMV-së do të jep mendim për Informatën për realizimin e Projektit për ndërtimin e 14 […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: