U-19 / Shqipëria fillon grumbullimin për dy miqësoret me Bosnjen, ja lista kuqezi

vull

Shqipëria U-19, e drejtuar nga Nevil Dede, ka filluar ditën e sotme grumbullimin për dy ndeshjet miqësore që do të luajë ndaj Bosnje Hercegovinës në datë 7 dhe 9 Shtator, në Zenicë.

Kuqezinjtë janë grumbulluar në qytetin e Shkodrës ku do të kryejnë edhe seancat stërvitore përpara se të udhëtojnë drejt Bosnje Hercegovinës. Në urdhërat e trajnerit Dede janë plot 23 lojtarë, një pjesë e rëndësishme e të cilëve kanë qënë edhe në grumbullimet e mëparshme gjatë këtij viti, dhe do të vëzhgohen në detaje nga stafi teknik me fokus ndeshjet kualifikuese të muajit nëntor ku U-19 do të përballet me Belgjikën, Islandën dhe Greqinë. Turneu “Qualifying Round” do të zhvillohet në Belgjikë nga data 13 deri në 19 Nëntor 2019.

Lista për dy ndeshjet miqësore me Bosnje Hercegovinën:

Next Post

Ademi: Shpresoj që gjithë këtë energji pozitive në këtë ditë të fillimit të vitit të ri shkollorë ta kurorëzoni me sukses të shkëlqyeshëm në mësime

“Shpresoj që gjithë këtë energji pozitive në këtë ditë të fillimit të vitit të ri shkollorë ta kurorëzoni me sukses të shkëlqyeshëm në mësime.   Do të ju mbështesë maksimalisht në rrugëtimin tuaj drejt dijes, duke iu mundësuar kushte më të mira për një arsim më cilësor.   Ju priftë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: