Valverde interpretoi deklaratën provokuese të Klop në mënyrën e tij

vull

Deklarata e Jürgen Klop për ndikimin e Camp Nou ka shkaktuar shumë reagime publike, prandaj për këtë shkak ka reguar  shpejt edhe Barcelona përmes llogarisë zyrtare të Tëitter, duke theksuar rëndësinë e tyre për stadiumin që gjermanët e karakterizuan si një fushë të thjesht, transmeton KohaNews.

Theksi që Camp Nou nuk është një tempull i futbollit ishte një temë kryesore dhe në një konferencë shtypi të mbajtur nga Ernesto Valverde, por si zakonisht, trajneri i Barcelonës u përpoq të qetësonte gjakrat para fjalimit që mbajti me gazetarët.

“- Tifozët në  Camp Nou ishin kyc  për ne kohëve të fundit, kemi pasur frekuentimin e vazhdueshëm të mbi 90.000 tifozëve dhe kjo ndihej. Ne e ndjejm dhe këtë e ndjen edhe rivalët tanë. Ne shpresojmë që nesër do të kemi mbështetje të. Mendoj se fjalët e Klop nuk kishin për qëllim të bënin një dramë të madhe rreth stadiumit. Pas të gjitha, kjo është një fushë futbolli me dy gola, dhe në të luajn 22 lojtarë që përpiqen të japin një gol,” – tha Valverde./KohaNews

 

Next Post

Në komunat Dibër dhe Qendra Zhupa të drejtën e tyre të votës më 4 maj do ta realizojnë 33 persona të sëmurë dhe të pafuqishëm

Sipas kryetares së Komisionit komunal zgjedhor, Elmira Bakalli, në Dibër do të votojnë 30 persona. “Do të votojnë 30 të sëmurë dhe të pafuqishëm. Ky është numër identik si dhe në rrethin e parë të votimit. Për rrethin e dytë nuk kemi të paraqitur të rinj”, tha Bakalli. Të dielën, […]

Subscribe US Now