VARDARI RIVAL NË 1/8 E FINALES SË KUPËS

vull

Shkëndija do të përballet me Vardarin e Shkupit në 1/8 e finales së Kupës së Maqedonisë së Veriut.

Shorti i hedhur sot në zyrat e Federatës së futbollit të Maqedonisë ka caktuar Vardarin rival të kuqezinjëve tanë në fazën e 1/8 së finales së Kupës së Vendit. Takimi i parë do të luhet më 25 shtator në Shkup, ndërsa ndeshja e kthimit në Tetovë do të zhvillohet më 30 tetor.
Shkëndija kaloi në këtë fazë pasi në 1/16 e finales eliminoi Gostivarin me fitore 4:1, ndërsa Vardari ishte bindës 5:0 ndaj Kamenica Sasa-s.

Next Post

Komuna e Sarajit, investon në shkolla, lyerje me bojë dhe izolim

Kryetari I komunës Blerim Bexheti, së bashku me inspektorët komunal, në prag të fillimit të vitit akademik shkollorë 2019/2020, ka inspektuar punimet që janë realizuar në rrikonstrumin e jashtëm të dy shkollave fillore. Fillimisht janë parë punimet që janë kryer në Shkollën Fillore “Ibe Palikuqi”, në vendbanimin Bojanë, ku është […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: