Vëllazërimi gjunjëzon Labunishten në Strugë

vull

Ekipi i Vëllazërimit arriti te shënoi fitore ne takimin e sotëm përballë Labunishtes ne Struge.

Ndonëse ekipi i Labunishtes përpara takimit llogaritej favorit ne duelin e sotëm, fusha tregoi diçka tjetër, ekipi i udhëhequr nga Strategu Nazmi Ajdini neutralizuan kundërshtarin dhe morren tre pike shume te rëndësishme.

Golin e fitores e shënoi Azdren Mena ne minutën e 61 qe ne fund u tregua si goli vendimtar i këtij takimi.

Duhet theksuar qe kjo është ndeshja e katërt qe Vëllazërimi nuk njeh humbje, tre fitore dhe një barazim është bilanci i katër takimeve te fundit, një ecuri mjaft pozitive per Vëllazërimin. Me fitoren e sotshme ekipi i Vëllazërimit ndan vendin e pare me Pelisterin me nga 20 pike te tubuara.

Next Post

Rikthimi i shumë anëtarëve në strukturat e PDSH-së në Likovë

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi qëndroi në Likovë, në hapjen solemne të zyrave të reja të partisë, në praninë e një numri të madh të aktivistëve nga dega e PDSH-së në Likovë. E veçanta e këtij solemniteti në Likovë, ishte rikthimi i shumë anëtarëve në strukturat e PDSH-së në Likovë. […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: