Veteranët Dani Alves dhe Thiago Silva janë kthyer në kombëtaren braziliane

vull

Trajneri brazilian Tito ktheu veteranët Dani Alves dhe Thiago Silva në ekipin kombëtar për eliminatoret e Kupës së Botës 2022 kundër Ekuadorit dhe Paraguait muajin tjetër.

38-vjeçari Alves, i cili tani luan në Sao Paulo, dhe Silva, i cili ka një sezon të shkëlqyeshëm me Chelsea, janë përsëri në skuadër sepse ata janë “atletë të vërtetë që luajnë futboll”, shpjegoi trajneri.

Brazili është lider në grupin kualifikues të Amerikës së Jugut me katër fitore nga katër ndeshje dhe një avantazh prej dy pikësh ndaj Argjentinës. Ndeshjet kundër Ekuadorit dhe Paraguait duhej të luheshin në Mars, por u shtynë për shkak të pandemisë së koronavirusit. Kthimi i Alves dhe Silva nuk do të thotë se ata do të përfshihen në ekipin për Copa America, i cili fillon më 13 qershor.

BRAZILI

Portierë: Alison (Liverpool), Ederson (Manchester City), Wevelton (Palmeiras).

Mbrojtësit: Dani Alves (Sao Paulo), Danilo (Juventus), Alex Sandro (Juventus), Renan Lodi (Atletico Madrid), Eder Militao (Real Madrid), Lucas Vericimo (Benfica), Marquinhos (PSG), Thiago.

Mesfusha: Casimiro (Real Madrid), Douglas Luiz (Aston Villa), Everton Ribeiro (Flamengo), Fabinho (Liverpool), Fred (Manchester United), Lucas Paketa (Lyon).

Sulmuesit: Everton (Benfica), Roberto Firmino (Liverpool), Gabriel Barbosa (Flamengo), Gabriel Jesus (Manchester City), Neymar (PSG), Richardson (Everton), Vinicius Junior (Real Madrid).

Next Post

Pastrimi në Barcelonë - 14 lojtarë do të largohen nga klubi

Pas një sezoni tjetër të pasuksesshëm, drejtuesit e Barcelonës, në afatin kalimtar të verës, po përgatisnin një pastrim në dhomën e zhveshjes. “Mundo Depotivo” pretendon se 14 lojtarë do të largohen nga klubi pas përfundimit të sezonit. Barcelona fitoi Kupën e Spanjës, por ky trofe është një ngushëllim i vogël […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: