VIDEO: Gazetarët futbollistit spanjoll: “Pse nuk doni të thoni Kosovë”?

vull

Sot vazhdojnë ndeshjet nga kualifikimet për Kupën e Botës 2022 në Katar, dhe kombëtarja spanjolle po viziton Kosovën nga ora 20:45.

Në duelin e parë të ndërsjellë të këtij cikli, spanjollët triumfuan ndaj ekipit të Kosovës në Sevilla këtë vit me 3: 1.”Furi” e kuqe me tre pikë të reja do të bënte një hap tjetër të rëndësishëm në rrugën drejt Kupës së Botës.

Pablo Sarabia, lojtari i kombëtares spanjolle dhe gjithashtu anëtar i Sporting Lisbonës (i huazuar nga PSG) u gjend në një situatë të vështirë në konferencën për shtyp përpara ndeshjes së sotme.

Gjegjësisht, gazetarët kosovarë vunë re dhe e pyetën Sarabijën pse ai shmang përdorimin e termit Kosovë, por vetëm thotë ekipi vendas.

Spanja nuk e ka njohur Kosovën si shtet, dhe kjo është padyshim e qartë për futbollistët spanjollë, kështu që Sarabia u tha vetëm gazetarëve se nuk e kuptonte çështjen dhe vetëm tundi kokën disa herë.

Next Post

Rruga e Arbrit/ Vijon puna për hapjen e trasesë në fshatin Fshat

Ndonbëse emërtohet si lagjja e re e Bulqizës, ajo ështëme probleme të vjetra. Pjesa më e madhe e rrugëve të brendshme të kësaj lagjeje janë të degraduara, me gropa të hapura kudo, e puseta pa kapakë që rrezikojnë jetën e qytetarëve. Një pjesë të këtyre rrugëve janë dëmtuar si rezultat […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: