Votimi për Ekipin e Vitit të UEFA-s ka filluar

vull

Votat në zgjedhjen e njëmbëdhjetë më të mirëve për vitin 2020 mund të postohen tashmë në faqen e internetit të UEFA-s.

Gjithsej janë emëruar 50 lojtarë, nga të cilët 5 portierë dhe 15 mbrojtës, mesfushorë dhe sulmues.

Jo vetëm që keni mundësinë të merrni pjesë në përzgjedhje, por në fund UEFA gjithashtu do të japë tre çmime për më të lumturit, dy bileta VIP për në finalen e Ligës së Kampionëve, pastaj një fanellë të nënshkruar nga një lojtar që hyri në ekipin më të mirë, si dhe pajisje sportive në me vlerë 100 euro nga dyqani zyrtar në internet i UEFA-s. Çmimi i tretë do të jepet për pesë njerëz me fat.

Kampionët aktualë në Champions League, Bayern, kanë më së shumti nominime, 10, ndërsa Liverpool dhe PSG kanë nga 8. Sipas kombësisë së lojtarëve, më të shumtët janë gjermanët që kanë 6.

 

Votimi zgjat deri më 6 janar dhe mund të votoni duke klikuar këtu .

Next Post

Artan Etemi nga Lëvizja BESA emërohet drejtor ekonomik në klinikën e Tetovës

Artan Etemi, kuadër i Lëvizjes BESA është emëruar drejtor organizativ, gjegjësisht drejtor ekonomik në spitalin klinik të Tetovës. Baby Boo Vendimin e ka nënshkruar ministri i shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe. Etemi është ekonomist i diplomuar dhe vjen nga qyteti i Tetovës.

Subscribe US Now

%d bloggers like this: