Zidane u pyet nëse dëshironte Mbappé, Haland apo Ronaldo. Ai dha përgjigjen e pritur

vull

REAL MADRID nokautoi Atalanta në raundin e 16 të Ligës së Kampionëve. Në ndeshjen e kthimit, kampioni spanjoll fitoi 3: 1 dhe kështu konfirmoi fitoren 1: 0 nga Bergamo.

Një nga lojtarët më të mirë në fushë ishte sulmuesi francez Karim Benzema, i cili shënoi në minutën e 34-të për epërsinë e asistuar nga Luka Modrić.

Sergio Ramos shënoi në minutën e 63-të për 2: 0. Luis Muriel zvogëloi epërsinë për vizitorët në minutën e 83-të, megjithatë, në të 84-tin Marco Asensio vendosi rezultatin përfundimtar.

Trajneri i Realit, Zinedine Zidane, në fund të lojës u pyet se kush do të jetë “nëntë” i Realit sezonin e ardhshëm. Atij iu ofruan Kylian Mbappé, Erling Haland dhe Cristiano Ronaldo.

“Do të jetë Karim Benzema”, ishte trajneri i shkurtër francez në një deklaratë për RMC Sport dhe dha përgjigjen e pritur. Këto ditë, ka një seri thashethemesh transferimi, dhe Reali pritet të ketë një transferim bombastik këtë verë, dmth sjelljen e Ronaldos, Hollande ose Mbappé.

Benzema ka 21 gola dhe pesë asistime në 31 paraqitje këtë sezon dhe është një nga lojtarët më të mirë të Realit.

Next Post

Ministria e Financave nis reformë të madhe për avancimin e decentralizimit fiskal

Përmirësimi i kapacitetit fiskal dhe rritja e të hyrave të komunave, rritja e disiplinës fiskale, si dhe të transparencës dhe llogaridhënies në punën e tyre – këto janë tre shtyllat e reformës për avancimin e decentralizimit fiskal, proces të cilin e realizon Ministria e Financave dhe për të cilin ka […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: