Zyrtar: Mirësevini në stadiumin Diego Armando Maradona

vull

Autoritetet e qytetit të Napolit kanë marrë një vendim zyrtar për ta emëruar stadiumin në Napoli “San Paolo” në të ardhmen me emrin e Diego Armando Maradona.

Nga kjo e Premte, 4 Dhjetor, lojtarët e Napolit do të luajnë në stadiumin që mban emrin e Argjentinasit legjendar, i cili vdiq së fundmi.

Mirësevini në stadiumin Diego Armando Maradona, shtëpia e futbollistit të Napolit i cili fitoi dy Scudetti të vetëm të udhëhequr nga “dhjetësha” e paimitueshme.

Maradona luajti për Napolin nga 1984 në 1991, dhe përveç dy kampionateve italiane, fitoi një Kupë të Italisë, një Kupë UEFA dhe një Super Kupë të Italisë.

Next Post

Per her te par Anton Ceta pajton gjaqet ne Kullen e Fazli Boqollit ne Raushiq - Pej

Pikerisht me 10.02.1990 te familja Boqolli nga fshati Raushiqi-Pejë, ketu në këtë kullë dhe nga këta burra për herë të parë, në emer të popullit, të flamurit e të rinisë u shtri dora e pajtimit. Nderë dhe lavdi për të gjith ata burra dhe gra, që kontribuan dhe moren pjesë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: