ZYRTARE: JAKUP BERISHA FUTBOLLIST I RI I SHKËNDIJËS

vull

KF Shkëndija me kënaqësi komunikon marrëveshjen me futbollistin e talentuar Jakup Berisha. Mesfushori ofenziv vjen nga rradhët e Vardarit, ndërsa pas firmës është bashkuar me ekipin në Antalia. Krahas tij zyrtarisht kuqezi janë edhe Berat Beqiri dhe Zija Merxhani.

Kuqezinjtë përveç të tashmes me shumë përkushtim mendojnë edhe për të ardhmen. Në këtë drejtim klubi me kënaqësi komunikon angazhimin e futbollistit 18-të vjeçar Jakup Berisha. Mesfushori i talentuar pranon ofertën e kryesisë së Shkëndijës dhe braktis Vardarin e Shkupit, për tu lidhur me kontratë profesionale me skuadrën tonë. Berisha pasi ka zyrtarizuar kalimin në Tetovë, menjëherë pas firmës ka udhëtuar drejt Antalias ku bashkohet me ekipin për të vijuar fazën përgatitore.

Ndërkohë zyrtarisht me kuqezinjtë firmosin edhe Berat Beqiri e Zija Merxhani. 22 vjeçari Beqiri luan si anësorë krahu, ka nisur karierën në Danimarkë ndërsa pasi kalon fazën testuese firmos me kuqezinjtë. Mbrojtësi i majtë Merxhani është lojtar i ritur në shkollën e Shkëndijës, ndërsa luajti si huazim te Drita e Bogovinës, Gostivari dhe Struga Trim Lum.

Rritja e performansave bënë të rikthehet në skuadër si alternativë për krahun e majtë të mbrojtjes.

Leave a Reply

Next Post

Partitë shqiptare bëhen bashk, garojnë së bashku në një listë në zgjedhje, në Mal të Zi

Partitë shqiptare në Tuz kanë arritur marrëveshjen për të dalë me një listë të vetme, për zgjedhjet lokale të 3 Marsit. Siç mësojmë, në mbledhjen e mbajtur sonte është arritur marrëveshja dhe Unioni Demokratik i Shqiptarëve, i është bashkuar Forumit Shqiptar, i cili përbëhet nga Alternativa Shqiptare dhe Lidhja Demokratike […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: