Home Bota Stoltenberg: Referendumet në Ukrainë nuk kanë legjitimitet

Stoltenberg: Referendumet në Ukrainë nuk kanë legjitimitet

0

Referendumet e rreme të mbajtura nga Rusia nuk kanë legjitimitet dhe janë një shkelje e rëndë e ligjit ndërkombëtar. Këto territore janë Ukraina, shkroi në Twitter Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg.

Ai informoi se foli me presidentin ukrainas Volodymyr Zelenskiy dhe e siguroi atë për mbështetjen e palëkundur të aleatëve për sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës.

Previous articleDo të ketë bukë, miell, qumësht dhe vaj, siguron Nikolovski
Next articleRisto Penov pranoi të jetë ministër