Llalla që me 28 shtator parashikoi se Franca do të vendos VETO!

vull

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Shqipërisë këtë javë me vëmendje i kanë ndjekur zhvillimet politike rreth së ardhmes së vendeve të tyre me atë se a do të marrin datë për hapjen e bisedimeve që kanë për qëllim aderimin në Bashkimin Evropian. Përkundë shpresave të shumta duke […]

Jep dorëheqjen o katruve!

vull

Nga Arben LLALLA Nuk dihet se çfarë duhet t’i ndodhë ende plakut të Surrelit që të bindet t’i hapë rrugën zgjedhjeve të lira. Nuk duhet ndonjë shkencë e madhe politike që të kuptohet se imituesit të Ismail Qemalit i ka marrë m… shalët. Shuplaka që mori nga Brukseli është kusht […]

Kjo është shtëpia e re e Ramës në Dhërmi (Foto)

vull

Historiani Arben Llalla ka publikuar disa foto në rrjetet sociale, ku pretendon se ka zbuluar shtëpinë e re që po ngre kryeministri Edi Rama në Dhërmi. Sipas historianit shtëpia e kryeministrit ndodhet në afërsi të Kishës së Shën Thanasit.   “Kjo është shtëpia e re e Edi Ramës në Dhërmi […]

Xhaferi, vazhduesi i linjës kombëtare të Hasan Prishtinës

vull

Nga Arben Llalla Të gjithë në ditët e zisë për vdekjen e parakohshme të Arben Xhaferrin nxituan të thonin fjalë të mira, por harrojmë që disa prej tyre që vajtonin e izoluan atë politikisht duke sabotuar idetë dhe programet e tij kombëtare duke u ulur me vasalitet në prehrin e […]

Edi Rama kërkon çamë me qira

vull

Arben LLALLA Edi Rama, i cili e kërkoi tepsinë vetëm për socialistët, është shumë i vëmendshëm të gjejë aleanca apo njerëz që dalin tepër si mish i huaj nga lëvizjet e tjera politike. Kujdes të veçantë ai ka për PDIU-në, të cilës që pas zgjedhjeve të qershorit të 2017 është […]

Subscribe US Now