Sela: Koalicioni me Menduh Thaçin e nxin imazhin e opozitës, përfiton BDI (VIDEO)

vull

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, thotë se është i hapur për të diskutuar rreth çdo ideje për koalicion parazgjedhor, përfshirë edhe propozimet për një listë të përbashkët të gjitha partive ku do të bëjë pjesë edhe PDSH, njofton Shenja. Por, në emisionin e sontëm “Studio e Hapur”, Sela […]

Menduh Thaçi realizoi takim me Ambasadorin Francez, Kristian Timonie

vull

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi sot në selinë e partisë priti në takim Ambasadorin e Francës, Kristian Timonie. Në takim u bisedua për çështjet aktuale politike, për ecurinë e reformave, si dhe për regjistrimin e popullsisë. Bashkëbiseduesit u pajtuan që duhet të vazhdohet me procesin e reformave të […]

Menduh Thaçi homazhe te varri i Arbën Xhaferit në përvjetorin e vdekjes së tij

vull

Menduh Thaçi homazhe te varri i Arbën Xhaferit në përvjetorin e vdekjes së tij Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, sot në shtatë vjetorin e ndarjes nga jeta të ish-kryetarit të PDSH-së Arbën Xhaferri, bëri homazhe tek varri i tij në varrezat e qytetit në Tetovë.

Menduh Thaçi uron Kurban Bajramin

vull

Të nderuar besimtarë të fesë islame, Kurban Bajrami është festë e solidaritetit, moralit dhe respektit, andaj uroj që të vazhdojmë ti kultivojmë këto vlera të mirëfillta. Në emër të Partisë Demokratike Shqiptare dhe në emrin tim personal ju uroj të gjithë besimtarëve të fesë islame festën e Kurban Bajramit, duke […]

Menduh Thaçi i vetmi që nuk paraqet ankesë për dënimin me burg

vull

Ish drejtori i DSK-së Sasho Mijallkov i cili është dënuar me tre vjet burg për parregullsitë zgjedhore në rastin “Titanik 2” u ankua në Gjykatën e Apelit për masën e paraburgimit. Paraburgimi iu shqiptua të njëjtën ditë kur u dha edhe vendimi gjyqësor. Përskaj avokatëve mbrojtës edhe ai personalisht para […]

Menduh Thaçi takoi Ambasadorin Timonie

vull

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaçi sot në selinë e partisë priti në takim Ambasadorin e Francës, Kristian Timonie. Në takim u bisedua për çështjet aktuale politike, si dhe për ecurinë e reformave që vendi duhet ti përmbush drejt procesit integrues në BE. Bashkëbiseduesit u pajtuan që duhet […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: