Stoltenberg: Zgjerimi i NATO-s stabilizon rajonin

vull

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, deklaroi se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën dhe do të ndihmojë në stabilizimin e rajonit dhe shteteve ballkanike. Stoltenberg para takimit të Këshillit të ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare, ku për herë të parë do […]

Nesër, flamuri i NATO-s para ndërtesës së Qeverisë së Shkupit

vull

Me fillim në ora 11:00 nesër para godinës së Qeverisë do të mbahet një ceremoni solemne me rastin e vendosjes së flamurit të NATO-s para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, e cila së shpejti do të mbajë emrin Republika e Maqedonisë së Veriut, informuan nga shërbimi informativ i Qeverisë. Nga […]

Bekteshi: Efektet e dyerve të hapura të NATO-s do të ndjehen edhe në sektorin e turizmit

vull

Me një urim drejtuar qytetarëve të Republikës së Maqedonisë me rastin e nënshkrimit të protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO, Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi filloi konferencën për shtyp, duke prezentuar masat dhe aktivitetet e përfshira në Programin për zhvillimin e turizmit për këtë vit. `Efektet e dyerve të […]

Sot shkruhet historia për Maqedoninë e Veriut

vull

Aleatët e NATO-s së bashku me ministrin e jashtëm të Maqedonisë, Nikola Dimitrov do të nënshkruajnë protokollin e pranimit, me Republikën e Maqedonisë së Veriut. Këtë e ka bërë të ditur edhe vet sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, shkruan ksp. Kjo vjen, ku pas mosmarrëveshjeve thuajse prej 3 […]

Gazeta e ushtrisë amerikane: Ja pse po ngrihet baza e NATO-s në Kuçovë

vull

Gazeta e ushtrisë amerikane, “Stars and Stripes” i ka kushtuar një shkrim lajmit se NATO ka nisur punën për ngritjen e një baze ajrore në Shqipëri. Gazeta thekson se qëllimi i ngritjes së kësaj baze është kundërvënia ndaj influencës ruse në rajon. “NATO pritet të zgjerojë prezencën në Ballkan- ku […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: