Labi largohet nga partia e Pacollit, kalon tek AAK-ja e Ramush Harandijat

vull

Të dashur qytetarë, Tani jemi një me Ramush Haradinaj! Urime na qoftë. Kemi kaluar bashkë shumë sfida. Më keni përkrahur në rrugëtimin tim në politikë dhe jam përpjekur që të mos zhgenjeheni nga unë, duke realizuar premtimet që i kam dhënë. Më keni përkrahur, po ashtu, edhe në aktivitetet humanitare […]

Haradinaj flet për ekstradimin e Grupit të Kumanovës

vull

Është mirë të kërkohet ekstradimi i Grupit të Kumanovës dhe kjo duhet të bëhet, nëse nuk shpallen të pafajshëm. Kështu është shorehur Haradinaj mbrëmë në KTV, duke shpresuar edhe lirimin e tyre, transmeton agkencia e lajmeve INA.       Sipas tij, kjo është e mundur sepse Maqedonia e Veriut […]

Rrëfehet plaku që u përplas me Haradinajn, tregon se çfarë i bëri pas takimit (VIDEO)

vull

73-vjeçari nga Mitrovica, Bahtir Istrefi ka rrëfyer prapaskenat e një përplasje që ai pati me kryeministrin e dorëhequr të Kosovës, Ramush Haradinaj, në një debat të organizuar në Mitrovicë të hënën. Gjatë debatit të mbajtur të hënën, Istrefi e pyeti kryetarin e AAK-së se “pse nuk i kanë ndarë të […]

Kryeministri Haradinaj: Pavarësia jeton në ne, të gjithë kemi rrëfimin tonë për Pavarësinë

vull

Qeveria e Kosovës ka nisur aktivitetet e veta në shënim të përvjetorit të njëmbëdhjetë të Pavarësisë së Kosovës me mbledhjen e saj solemne të drejtuar nga kryeministri Ramush Haradinaj. Duke shprehur konsideratën dhe vlerësimin më të lartë për përvjetorin e shënimit të ngjarjes më të madhe të Kosovës dhe popullit […]

Haradinaj: Thaçi nuk është zëdhënës i SHBA

vull

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se Amerika nuk ka nevojë për zëdhënës duke ironizuar kështu me kërkesën e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi për pezullimin e taksës. Këto komente ai i bëri pas takimit të liderëve ku u diskutua për dialogun dhe taksën. Ramush Haradinaj, kryeministër i Kosovës : […]

Boll Hashim me intervista, Ramush Haradinaj ka të drejtë

vull

Nga Artur Zheji Ramushi, për fat Kryeministër i Kosovës në këto kohë të vështira, nuk është as “kosovar”, as myslyman e as i krishterë, as malësor e as fusharak, as nga Puka si origjinë e as nga Deçani si vendlindje, por, si edhe e nënvizon herë pas here, ai është […]

Azili i Haradinajt, pasojat e vitit 1997 nga Shqipëria dhe lindja e UÇK-së

vull

Pjesë nga libri “HAGA E RAMUSH HARADINAJ” Nga Michael O’Reilly Në fund të vitit 1991, kur u largua nga Kosova nën kërcënimin e burgosjes, Ramush Haradinaj shpenzoi pak kohë në Tiranë, kryeqytetin e Shqipërisë, ku filloi të krijojë lidhje veçanërisht me shërbimet e sigurisë, të cilat “mund të ishin të […]

Origjina nga Puka dhe jeta në Jugosllavi e Ramush Haradinajt

vull

Pjesë nga libri “Haga e Ramush Haradinaj” Nga Michael O’Reilly Ky ishte vendi i trazuar në të cilin lindi Ramush Haradinaj në vitin 1968. Ai e vendoste prejardhjen e tij pesë breza më parë nga një krahinë e Shqipërisë së veriut e quajtur Pukë, një rajon malor në rrugën kryesore […]

Kryeministri Haradinaj: Ditë feste për Kosovën, fillojnë punimet për Rehabilitimin e linjës së 10-të hekurudhore Fushë Kosovë – Hani i Elezit

vull

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të Kontratës komerciale ndërmjet INFRAKOS dhe GCF (Generale Construzioni Ferrovarie), për Rehabilitimin e linjës së 10-të hekurudhore, segmenti Fushë Kosovë – Hani i Elezit, nënshkrim ky që u bë nga Agron Thaçi, Kryeshef Ekzekutiv në Hekurudhat e […]

Kryeministri Haradinaj priti në takim delegacionin e Bordit të Drejtorëve të BERZh-it

vull

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim delegacionin e Bordit të Drejtorëve të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), të udhëhequr nga Drejtori i Konstituencës së Holandës, Kinës, Mongolisë, Maqedonisë dhe Armenisë Frans Weekers, dhe Drejtori i Bordit për Irlandën, Danimarkën, Lituaninë dhe Kosovën, Patrick […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: