Kërkohen mësues të gjuhës shqipe në Zvicër

vull

Lidhja e Arsimtarëve dhe Prindërve Shqiptarë “Naim Frashëri” në Zvicër ka hapur konkursin për mësues të gjuhës shqipe për vitin shkollor 2019/2020 në komunat e Rorschach, Degersheim, Uzwill, Flawil, Oberriet, Buchs, Sevelen, Bad Ragaz, Sargans, Schmerikon dhe Uznach. Lajmi është bërë i ditur nga Ministri i Shtetit për Diasporën i […]

Subscribe US Now