Ata fitojnë më shumë se drejtorët e kompanive botërore

vull

Vitin e kaluar, Tiktok u bë rrjeti social më i njohur në botë.

Kjo kompani ka kontribuar në popullarizimin e klientëve të saj, të cilët sot fitojnë më shumë se CEO-t e kompanive të njohura amerikane, shkruajnë mediat e huaja.

Ylli i biletave Charlie D’Amelio fitoi 17.5 milionë dollarë vetëm në vitin 2021. Për krahasim, paga e CEO të ExxonMobil, Darren Woods në vitin 2020 ishte 15.6 milionë dollarë.

I treti në listën e Forbes për njerëzit më të paguar në planet është CEO i Starbucks Kevin Johnson, me 14.7 milionë dollarë në vit.

Motra e saj Dixie, fituesja e dytë më e madhe e Ticktock, është gjithashtu një ndikuese e suksesshme, me një pagë të kombinuar prej më shumë se 27 milionë dollarë.

Next Post

Kasami: Së shpejti rroga më të mëdha dhe unfirmo më të reja për të punësuarit e NPK-së

Kumtesë nga Komuna e Tetovës, Kryetari i saj, Bilall Kasami :  Të lënë në harresë me vite, në kushte që vetëm ata dinin se si punojnë, dje, realizova takim me punëtorët e Njësia Punuese “Higjiena Komunale”. I tmerruar me pamjet e atjeshme. Baltë dhe zyra katastrofale. Rroba të vjetruara dhe […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: