Ekranet e para të Huawei P50 zbulojnë kamera si nuk keni parë kurrë më parë …

vull

Paraqitësit e parë të smartphone Huawei P50 janë shfaqur në rrjetin social “Twitter”, duke zbuluar dy kamera të mëdha.

Gjëja e parë që tërheq vëmendjen e Huawei P50 janë dy kamerat e mëdha në pjesën e pasme të telefonit, ndërsa në pjesën e përparme ka një prerje tërthore të ekranit dhe në mes të pjesës së sipërme ka një aparat fotografik selfie.


Pajisja vjen me një ekran 6.3 inç, por ndryshe nga Huawei P50 Pro skajet nuk do të jenë të lakuara. E gjithë pajisja është më e madhe se P40, 8 mm më e gjatë dhe 3 mm më e gjerë, dhe moduli i kamerës rrit trashësinë me 10.6 mm.

Duket se Huawei P50 nuk ka një port IR në pjesën e sipërme si modeli Pro dhe nuk ka asnjë fole kufjesh 3.5 mm sepse ekziston vetëm një port USB-C dhe një altoparlant në pjesën e poshtme.

Sipas disa thashethemeve, Huawei P50 i ri do të pajiset me sensorin e kamerës IMX800 të Sony dhe duhet të përdorë gjithashtu sistemin operativ HarmonyOS.

Next Post

Siberi: Një ari i madh ndjek një njeri në mes të ditës në qytet

Një shkrepje e mahnitshme e realizuar në Nizhnevartovsk në Siberinë perëndimore i la të gjithë në tronditje dhe aktori kryesor është një ari që endej në qendër të qytetit. Videoja tregon bishën në rrugë duke vrapuar pas një burri që flet në telefon. Burri fillon të ikë dhe më pas fillon […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: