Fotoja e parë e SUV-it të rimodeluar: Kjo është Lada Niva e re

vull

Fotoja e parë e Lada Niva të rifreskuar është shfaqur në internet dhe siç mund ta shihni, duket se modeli rus është zbukuruar me një dizajn jo origjinal, të marrë nga Chevrolet.

Pjesa e jashtme e ish-Chevorlet-it më në fund përputhet me stilin e automjeteve moderne Lada, dhe sipas shumë vetave, kjo veturë të kujton në mënyrë të parezistueshme edhe Toyota RAV-4.

 

Sipas mediave ruse, duke cituar fjalët e ish-punonjësve të GM-AVTOVAZ, ndryshimet nuk ndjekin idetë e punonjësve të VAZ, por stili është marrë nga Chevrolet amerikan.

Nga ana tjetër, kompania ruse pretendon të kundërtën, dmth ata pretendojnë se zhvillimi i makinës është rezultat i punës së ekspertëve vendas. Sidoqoftë, është e qartë se modeli që zbukuroi modelin standard të viteve 80 do të harrohet.

 

Lada Niva e restauruar është planifikuar të arrijë në treg verën e ardhshme, por sipas disa informacioneve, modeli ndoshta do të mbërrijë më herët.

Next Post

Manchester United nuk arriti të mbijetojë në grupin e vdekjes

Manchester United nuk arriti të mbijetojë në grupin e vdekjes pavarësisht nga fakti se iu duhej vetëm një pikë për çerekfinalet. Ronaldo u largua nga Camp Nou i lumtur me dy penallti, dhe Lazio pas një pauze prej 20 vjetësh do të ndiejë një performancë në fazën e eliminimit të Champions […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: