Kur një shofer i papërvojë merr pas timonit të një Ferrari të fuqishëm … (VIDEO)

vull

Shtimi i papritur i gazit rezultoi në humbjen e kontrollit të makinës së fuqishme, pas së cilës Ferrari doli nga autostrada në Hollandë. Sipas mediave lokale, makina ishte vetëm një ditë e vjetër.

Kujtojmë, 488 Pista debutoi në Panairin e Motorëve në Gjenevë në Mars 2018. Mundësohet nga një motor 3.8 litërsh twin-turbo V8 me 720 kuaj fuqi dhe 770 Nm çift rrotullues maksimal.

Sipas të dhënave të fabrikës, kjo makinë përshpejton nga 0 në 100 km / orë në vetëm 2.85 sekonda, nga 0 në 200 km / orë në një mbresëlënëse 7.6 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale është rreth 340 km / orë.

Një makinë e tillë kushton rreth 300 mijë euro.

Next Post

Momenti kur rrufeja godet një vullkan gjatë një shpërthimi

Vullkani Fuego i Guatemalës shpërtheu në Mars të këtij viti dhe u godit nga rrufeja pikërisht në atë moment. Ky vullkan është i njohur për të qenë vazhdimisht aktiv dhe hedh hirit çdo 15-20 minuta. Videoja u postua në kanalin YouTube ViralHog.

Subscribe US Now

%d bloggers like this: