Një “hoverboard” fluturoi në Los Angeles: Mund të ngrejë 226 kilogramë

vull

Gjuetari Amerikan Cowald prezantoi “hoverboard” -in e tij plotësisht funksional të bërë nga përbërës industriale.

Cowald ka publikuar disa klipe që tregojnë se si hoverboard-i i tij po e bën punën e tij me sukses. Ky “hoverboard” në të vërtetë nuk noton, por fluturon në një parim të ngjashëm me dronët.

“Unë nuk mund të shpjegoj se sa punë kishte në këtë projekt. “Njerëzit më thanë se nuk mund t’i shkelja ligjet e fizikës, por pas një pune të madhe, prodhimi, shumë zjarresh dhe shpërthimesh, më shikoni duke kërcyer,” tha Cowald.

Ai pretendon se “hoverboard” i tij mund të ngrejë deri në 226 kilogramë. Isshtë bërë nga elementë karboni, thotë ai, me një fokus të veçantë në sigurinë dhe efikasitetin. Në rast të prishjes së njërit ose të dy motorëve, ky hoverboard ende mund të ulet i sigurt dhe është i pajisur me ndriçim të aprovuar nga Administrata Federale e Aviacionit.

Next Post

Kasami: Së shpejti do të nis pastrimi kanali ujitës në fshatin Xhepçisht

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami së bashku me Ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujrave, Arjanit Hoxha vizituam kanalin ujitës në fshatin Xhepçisht. “Si deputet i zonës është obligim i yni që të kujdesemi për bujqit e këtij rajoni. Ky kanal i ujitjes është “zemra e Pollogut”, banorët […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: