Sony do të testoj makinën elektrike

vull

Një nga surprizat më të mëdha në CES të këtij viti ishte prezantimi i prototipit të parë të makinës elektrike Sony Vision-S.

 Vision-S ka mbërritur në Tokio, ku do të testohet sensori dhe teknologjia audio, dhe deri në fund të vitit duhet të arrijë në rrugët publike.

Prototipi është zhvilluar për testimin e teknologjive të sensorëve, por tani është e qartë se kompania ka plane dukshëm më të mëdha. Vision-S ka dy motorë elektrikë prej 200 kW secili, njëri nga përpara dhe tjetri nga pas.

Next Post

ANTONIO PAVIÇ VISHET KUQEZI

Mbrojtësi i majtë Antonio Paviç është futbollist i ri i Shkëndijës. 25 vjeçari firmos kontratë 1+1 vjeçare me kuqezinjtë dhe nga e hëna bashkohet me ekipin. KF Shkëndija me kënaqësi komunikon arritjen e marrëveshjes me mbrojtësin e majtë Antonio Paviç. Kroati 25 vjeçar ka kaluar me sukses vizitat mjekësore dhe […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: